مدیران خودرو

نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در استان مرکزی برپا می‌شود

عصر نمایشگاه- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان مرکزی با بیان اینکه نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در استان مرکزی برپا می‌شود گفت: اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی امسال تجمیع شده است.

نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته در استان مرکزی برپا می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از تسنیم، سعید فرخی ظهر امروز در کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با اشاره به طرح‌های پژوهشی امسال استان اظهار داشت: با توجه به اهمیت بحث پژوهش به عنوان یک سرمایه‌ای مهم در فعالیت‌ها، باید از امور بی‌برنامه و بدون مطالعه جلوگیری شود با توجه به لیست طرح‌ها، افرادی که صلاحیت داوری دارند از خود دانشگاه‌های استان معرفی شوند بعد از باز شدن پروپوزال افرادی ذی‌نفع از جایگاه داوری حذف شوند.

  وی افزود: در زمینه نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته که در هفته پژوهش در استان برگزار می‌شود باید اقدامات اساسی انجام شود تا یک نمایشگاه خوب و در حد انتظارات همه برگزار شود، در همین راستا چهار کمیته اجرایی، علمی، تبلیغات و اطلاعرسانی و کمیته تجاریسازی برای برگزاری هر چه باشکوهتر این نمایشگاه تشکیل شده است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استان مرکزی تصریح کرد: در این نمایشگاه که از 12 تا 16 آذر امسال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان دایر است،  محصولات و فناوری های جدیدی که از سوی دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان، مراکز تولید فناوری و آرندی شرکت‌های تولیدی در طول یک سال ارائه شده به مدت چهار روز در این نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته می شود.

  فرخی ادامه داد: بر اساس حکم استاندار مرکزی دبیر برگزاری هفته پژوهش استان مرکزی رئیس دانشگاه اراک است، اعتبارات پژوهشی دستگاه‌های اجرایی امسال تجمیع شده و دستگاه‌ها متناسب با رشته فعالیت خودشان در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی و فرهنگی و خدمات در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان 10 طرح پژوهشی انتخاب شده و مجری این طرح‌ها نیز از طریق فراخوان انتخاب می شوند.

  وی اضافه کرد: پژوهش و تحقیق باید علمی و کاربردی باشد و ارج نهادن به جایگاه پژوهشگران و پژوهندگان عرصه دانش، عامل موثر پیشرفت جوامع محسوب می‌شود، یکی از وظایف اصلی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور تحقیق و پژوهش در شاخه‌های مختلف علوم برای جا نماندن از عصر فرا صنعتی است.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    • نمایشگاه ۲۲
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت