مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب :

علت انتقال نمایشگاه کتاب به مصلی مشکل زیر ساختی شهر آفتاب نبود

عصر نمایشگاه- مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در نشست خبری ششمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار، مهندسی و اداری با انتقاد از عدم برگزاری نمایشگاه کتاب در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب گفت: علت انتقال نمایشگاه کتاب به مصلی مشکل زیر ساختی شهر آفتاب نبود و قرار بود سالن های شهر آفتاب رایگان در اختیار ناشران قرار گیرد ولی ناشران از این موضوع اطلاعی نداشتند.

علت انتقال نمایشگاه کتاب به مصلی مشکل زیر ساختی شهر آفتاب نبود
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری عصر نمایشگاه محمدرئوف قادری در نشست خبری  ششمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار، مهندسی و اداری با بیان اینکه یکی از استراتژی‌های نمایشگاه شهر آفتاب تبدیل این فضا به منطقه آزاد تجاری بود، گفت: هنگامی که آقای حناچی به عنوان شهردار تهران انتخاب شد تمامی دغدغه و برنامه‌های‌مان را با وی مطرح کرده و از او خواستیم که مشکلات و درخواست‌های شهر آفتاب را در جلسه هیأت دولت مطرح کند و خوشبختانه این اتفاق افتاد و بررسی مسائل شهر آفتاب در دستور کار دولت قرار گرفت.

  وی با بیان اینکه حل مشکل عدم برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب به کمیسیون زیربنایی دولت ارجاع داده شد گفت: همچنین درخواست ما برای تبدیل شدن به منطقه آزاد تجاری نیز به دفتر مناطق آزاد تجاری دولت ارسال شد.

  قادری با بیان اینکه بیستم فروردین ماه سال 98 کمیسیون تخصصی و زیربنایی با حضور چندین تن از وزرای دولت تشکیل جلسه داد و در آن بحث‌های مختلفی مطرح شد، گفت: در این جلسه عنوان شد که انتقال نمایشگاه‌های پر مخاطب به شهر آفتاب یک ضرورت است، چرا که هزینه‌های برگزاری نمایشگاه‌های پر مخاطب در تهران به زیان مردم است که خوشبختانه با حمایت اعضای این کمیسیون مقرر شد که کارگروه ویژه‌ای برای برگزاری نمایشگاه‌ها برگزار شود و همچنین انتقال نمایشگاه‌های پر مخاطب به صورت تدریجی به شهر آفتاب مورد تاکید قرار گرفت .

  مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب با بیان اینکه قرار است شهرداری‌ها تغییر کاربری مناسبی برای نمایشگاه‌ بین المللی تهران در نظر بگیرند، افزود: دوستانمان در وزارت صنعت عنوان کردند که زمینی در منطقه پرند خریداری کرده و احتمالاً آن را به نمایشگاه و مرکز تجارت جهانی تبدیل می‌کنند که در این کمیسیون تاکید شد که بهتر است هر گونه سرمایه گذاری در شهر آفتاب متمرکز شود.

  قادری با بیان اینکه به دلایل مختلف دولت مخالف تأسیس مناطق آزاد تجاری در کشور است گفت: اما با این حال قرار است تبدیل شدن شهر آفتاب به منطقه آزاد تجاری را در جلسه فردا (یکشنبه) تعیین تکلیف کنند.

  وی با بیان اینکه آینده نمایشگاهی تهران، شهر آفتاب خواهد بود خاطر نشان کرد: بر اساس تقویم نمایشگاهی تا پایان سال 26 نمایشگاه در این سایت برگزار می‌شود که با توجه به اعمال تحریم‌های متفاوت علیه ایران اتفاق خوبی است.

  مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در مورد چرایی عدم برگزاری نمایشگاه کتاب با بیان اینکه امروز آخرین روز نمایشگاه کتاب در مصلی است و خوشبختانه با حمایت همه دستگاه‌ها شاهد حضور گسترده مردم و اهالی نشر و قلم بوده‌ایم، اظهار کرد: شهرداری تهران کمک‌های زیادی در برگزاری نمایشگاه در مصلی کرده است اما برای همه جای سوال است که چرا این نمایشگاه پر مخاطب در شهر آفتاب برگزار نشده است؟

  قادری با بیان اینکه بر اساس تفاهم‌نامه مدیریت اسبق و وزارت ارشاد نمایشگاه شهر آفتاب به صورت رایگان در اختیار برگزار کنندگان نمایشگاه کتاب قرار گرفت و همه هزینه‌ها که بیش از ده‌ها میلیارد تومان می‌شد نیز شهرداری تقبل کرده و هیچ هزینه‌ای متوجه وزارت ارشاد نبود، گفت: شهرداری شهر آفتاب را رایگان در اختیار ناشران قرار داد و جای سوال است که آیا به همان نسبتی که شهرداری هزینه‌ها را تقبل کرد آیا ناشران رایگان به نمایشگاه آمدند؟

  مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب با بیان اینکه ما بارها و به صراحت اعلام کردیم که شهر آفتاب آماده برگزاری نمایشگاه کتاب است، گفت: مدیریت شهری حتی یکبار هم مخالفتی در برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب نداشت و حتی اعتراف کردیم که چرا نمایشگاه کتاب علی رغم آنکه ما آمادگی داریم و می‌توانیم رایگان برگزار کنیم در جای دیگری برگزار شد.

  وی با بیان اینکه سالن‌ها قرار بود رایگان در اختیار ناشران قرار گیرد افزود: آیا اگر به ناشران می‌گفتند که نمایشگاه شهر آفتاب رایگان است باز هم نمی‌آمدند؟ آیا سودی که آنها در مقابل رایگان بودن غرفه‌ها دریافت می‌کردند کمتر از سود فروش کتاب بود؟

  مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب افزود: مصلی هم زیرساخت‌های لازم را ندارد اما نمایشگاه کتاب در آنجا برگزار می‌شود و ما می‌توانستیم با بودجه‌ای که در نظر گرفته بودیم این نواقص و مشکلات را حل کنیم. امیدواریم سال آینده نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب برگزار شود.

  قادری همچنین در مورد تبدیل شهر آفتاب به منطقه آزاد تجاری گفت: تمامی تصمیمات اقتصادی کشور در تهران گرفته می‌شود و اگر بتوانیم شهر آفتاب را به منطقه آزاد تبدیل کنیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود چرا که شهر آفتاب ورودی استان‌های دیگر به تهران است و تبدیل شدن آن به منطقه آزاد تجاری می‌تواند موجب رونق صنعت نمایشگاه‌داری با توجه به تحریم‌های موجود شود.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت