هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی افتتاح شد

عصر نمایشگاه- هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی با حضور صادق نیارکی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارتپ، ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و و بهمن حسین‌زاده، مدیرعامل شرکت نمایشگاه بین‌المللی ج.ا.ایران صبح امروز افتتاح شد.

هجدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری عصر نمایشگاه در حاشیه این افتتاح این رویداد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه صنعت ساختمان سهمی 4 درصدی در تولید ناخالص داخلی کشوردارد، گفت: به طور قطع این نمایشگاه در اشل خود در خاورمیانه دستاوردی برای تکمیل زنجیره تولید در این صنعت خواهد بود تا علاوه بر تامین نیازهای داخلی در صادرات و افزایش آورده های ملی موثر واقع شوند.
  بهمن حسین زاده با بیان اینکه 150 شرکت فعال صنعتی و دانش بینان با رونمایی از آخرین تولیدات خود، میزبان مهندسان و متخصصان از کشور آلمان هستند، افزود: اهداف عرصه محصولات ساختمانی، استفاده از فرصت ها و بسط رونق تولیدات داخلی و صادرات کالای ایرانی است.
  وی گفت: در واقع تقویت و گسترش تبادلات تجاری و زمینه سازی سرمایه گذاری به نمایش گذاشتن آخرین قابلیت های فنی، مهندسی نوآوری های جدید ختم می شود که به نوعی پیونده دهنده صنعت، فناوری ها و دانشگاه است.
  وی افزود: دانشگاهیان با ظرفیت علمی و تحقیقاتی حضور سازنده و گسترده ای در این نمایشگاه دارند و فرصتی کم نظیر فراهم شده برای فعالان صنعتی، تولیدکنندگان و دانشگاهیان است، به طوری که 150 شرکت دانش بنیان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت که از پتانسیل های بالقوه این دوره نمایشگاه صنعت شده است.
  سخنگو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای نیز در حاشیه این نمایشگاه با اشاره به اینکه 70 یا 80 درصد در صنعت ساختمان به خودکفایی رسیده ایم، گفت: در حال حاضر حفظ اشتغال و حمایت از تولید در دستور کار قرار دارد، از این رو فرآیند تسهیل قوانین برای رفع موانع کسب و کار در کشور انجام خواهد شد.
  همچنین عبدالکریم جلالی رئیس ستاد برگزاری نمایشگاه صنعت تاسیسات ساختمان با بیان اینکه تلاش همه جانبه برای افزایش تاثیر گذاری برای تعامل بیشتر صنعت و دانشگاه است، اظهار کرد: رونمایی از آخرین محصولات تولیدی با فناوری های جدید برتر در نمایشگاه صنعت تاسیسات به توسعه همکاری ها نواورانه در این بخش کمک می کند.
  جلالی با بیان اینکه استقبال بی نظیر صاحبان صنایع مرتبط باعث شده قابلیت های فنی و نوآوری های جدید در صنعت تاسیسات عرضه شود، افزود: کشور ما در حوزه تاسیسات و تولید کالای صنعتی در منطقه خاورمیانه پیشرو بوده و ایرانیان با هوش و ذکاوت بالا از گذشته های دور به دنبال ابزاری برای معماری بودند.
  وی گفت: بادگیرهای یزد در مرکز ایران که پیچیده ترین شیوه های تاسیسات کهن را به نمایش می گذارد از نمونه های مثال زدنی در این حوزه است که نشان می دهد ساخت و سازها از گذشته مورد توجه ایرانی ها بوده است.
  وی افزود: ما از گذشته های دور صاحب نبوغ و فناوری بوده و از ابزارهای مختلفی برای حصول به نتیجه بهتر استفاده شده و در روند صنعتی شدن به تدریج تکامل یافته و داخلی سازی شده است و به دلیل مزیت دانش فنی صنعت تاسیسات در ایران و وجود چهارفصل در کشور ارتقای این صنعت از اهمیت بالایی برخوردار شده است.
  جلالی ضمن اشاره به برنامه ریزی دقیق برای تدارک نمایشگاه پررونق افزود: ایجاد فرصت های جدید تجاری برای فعالان صنعتی و تولیدکنندگان که به استانداردهای جهانی نزدیک است مدنظر بوده، چرا که مابا تکنولوژی به روز تر و قابلیت ها در رقابت با آخرین فناوری و تکنولوژی های روز دنیا هستیم.
  رییس ستاد برگزاری هیجدهمین نمایشگاه صنعت تاسیسیات در ادامه به برنامه های متنوع طراحی شده اشاره و گفت: برای نخستین بار همایش سراسری مهندسین تاسیسات در ایران برگزار و یک پاویون اختصاصی مهندسین نیز دیده شده است.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو

    دانلود با کیفیت