در چهارمین جلسه ستاد ملی اکسپو مطرح شد:

اولین شان ستاد ملی اکسپو اطلاع رسانی است

عصر نمایشگاه- جلسه ستاد اکسپو با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف روز گذشته در سالن مروارید نمایشگاه بین المللی ایران برگزار شد.

اولین شان ستاد ملی اکسپو اطلاع رسانی است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری عصر نمایشگاه به نقل از روابط عمومی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، در ابتدای این جلسه حسین مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: بحث اطلاع رسانی در اکسپو بسیار مهم است و باید همه را درگیر آن کرد.
  وی با بیان اینکه برش های استانی، تشکلی و دستگاهی برای اکسپو لازم است، افزود: باید صورتجلسات برای آن ها ارسال شود زیرا اولین شان ستاد اکسپو اطلاع رسانی است.
  این مقام مسئول دومین هدف اکسپو را اخذ نظرات کارشناسی متخصصان دانست و اظهار داشت: سومین و مهمترین ماموریت ستاد اکسپو تعیین نقش همگانی برای مشارکت در این رویداد است.
  مدرس خیابانی تصریح کرد: اکسپو باید عاید اقتصادی برای کشور داشته باشد و مسیر تبادل فرهنگی را هموار کند و در این مسیر باید استفاده از تجربیات و مطالعات کشورهای دیگر در اکسپو و تجربیات ایران در دوره های گذشته نیز باید در راس اقدامات قرار گیرد.
  در ادامه، بهمن حسین زاده مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در جلسه امروز ستاد اکسپو به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده پرداخت و گفت: تاکنون جلسه ای با معاون اول رئیس جمهور داشته و گزارش اقدامات انجام شده را به وی ارائه داده ایم.
  وی ارتباط با تشکل ها و سازماندهی حضور آن ها با همکاری سازمان توسعه تجارت، اتاق بازرگانی ایران و اتاق مشترک ایران و امارات را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کرد و افزود: تهیه لیست اقلام قابل عرضه در پاویون توسط کمیته اقتصادی، ابلاغ دستور حضور و همکاری روسای سازمان های صمت استان ها در ستاد اکسپو 2020 از سوی دفتر قائم مقام وزارت صمت و تقاضای معرفی جاذبه گردشگری به منظور پخش زنده آن در پاویون از استانداران سراسر کشور از دیگر اقدامات در این مسیر بوده است.

  حسین زاده ادامه داد: مکاتباتی نیز در جهت تهیه بسته های اجرایی بخش گردشگری و گردشگری سلامت با وزارت میراث فرهنگی صورت گرفته است و به منظور ورود سرمایه های خارجی و تهیه برنامه و بسته های اجرایی لازم نامه ای به وزیر اقتصاد از طرف وزیر صمت ارسال شده است.

  مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران از مکاتبه با ایدرو و ایمیدرو به منظور حضور در اکسپو 2020 خبر داد و افزود: همچنین پیمانکار مدیریت کنترل پروژه نیز انتخاب شده و در حال انجام تشریفات قانونی انعقاد قرار داد هستیم.

  وی همچنین به امضای قرارداد ساخت پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی اشاره کرد و گفت: پس از آن هم مراسم کلنگ زنی به منظور آغاز بکار ساخت پاویون برگزار شد.

  آریا مجیدی دبیر ستاد اکسپو نیز در بخشی از این جلسه، خاطرنشان کرد: جلسات متعددی برای برپایی بهتر پاویون ایران در اکسپو 2020 دبی با دستگاه های مختلف برگزار شده و همکاری ستاد اکسپو با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز کلید خورده است.

  وی همچنین از اجرای آزمایشی پاویون ایران برای رفع اشکالات موجود پیش از اکسپو 2020 دبی خبر داد و اعلام کرد: تا یک ماه قبل از اکسپو مانور اکسپو انجام می شود.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت