معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:

احصای حدود ۱۳۰۰ نیاز با برگزاری نمایشگاه های دائمی ساخت داخل در شهرک‌های صنعتی

عصر نمایشگاه- معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران، بیان کرد: در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت داخلی سازی، خودکفایی و قطع وابستگی‌ها و تأکیدات ایشان در دیدار با هیأت دولت، تا پایان مردادماه امسال نمایشگاه های دائمی ساخت داخل در شهرک‌های صنعتی ۱۶ استان کشور برگزار شد که یک هزار و ۲۹۳ نیاز در این نمایشگاه‌ها شناسایی شد.

احصای حدود ۱۳۰۰ نیاز با برگزاری نمایشگاه های دائمی ساخت داخل در شهرک‌های صنعتی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از شاتا، اصغر مصاحب با بیان این مطلب، افزود: یک هزار و 204 شرکت نیز برای مشارکت در این برنامه اعلام علاقمندی کردند که این شرکت‌ها نیازهای خود را در حوزه های نساجی، سلولزی، فلزی، قطعات‌ خودرو، آرایشی و بهداشتی، شیمیایی، غذایی، برق و الکترونیک، نفت و گاز، فولاد و صنایع معدنی در معرض دید قرار داده اند.

  وی همچنین تصریح کرد: بر اساس اظهارات شرکتهای مشارکت کننده در این برنامه، میزان ارزبری نیازهای اعلام شده بیش از میلیارد دلار برآورد شده است.

  معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران گفت: برای اجرایی نمودن این برنامه در گام اول 12 استان برای راه اندازی نمایشگاه های ساخت ایران به صورت پایلوت اقدام نمودند و ظرف دو هفته از زمان ابلاغ این ماموریت 11 استان موفق به راه اندازی نمایشگاه نهضت ساخت داخل شدند که پس از آن استان‌های تهران، خراسان شمالی و جنوبی، کرمان و قم نیز به جمع استانهای دارای نمایشگاه ساخت داخل پیوستند و سایر استانها در حال تجهیز و پیاده‌سازی برنامه هستند.

  مصاحب در خصوص کارکرد این نمایشگاه، تصریح کرد: در ابتدا شرکت های تولیدی و واحدهای صنعتی که بخشی از مواد اولیه و یا قطعات مورد استفاده در تولید خود را از طریق واردات تامین می نمایند، شناسایی شده و با موافقت آنها قطعات و موارد مورد بحث در اختیار شرکت‌های استانی تابعه سازمان قرار گرفت.

  وی اضافه کرد: نمایشگاه های مورد نظر در مراکز خدمات کسب و کار و فناوری قرار داشته و به صورت دائمی محل رفت و آمد شرکت های تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی کشور می باشد.

  معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران ادامه داد: در گام دوم نیازهای اعلامی شناسایی و فهرست شده و در قالب نمونه محصول و یا قطعه در قفسه های تعبیه شده در نمایشگاه ها چیدمان شد.

  مصاحب بیان کرد: پس از مشخص شدن تعداد نیازها و نوع نیازها در رشته صنایع مختلف در گام بعدی واحدهای تولیدی و تامین کننده مواد که قادر به تولید داخل نیازهای احصاء شده باشند، در قالب تورهای نمایشگاهی از این نمایشگاه بازدید به عمل خواهند آورد و در نتیجه پس از اعلام آمادگی برای تامین نیازهای احصاء شده، ذینفعان محصول یا خدماتی نشست‌های رودروی تجاری(B2B) به صورت حضوری یا ویدیوکنفرانسی برای عقد قرارداد با یکدیگر خواهند داشت.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو

    دانلود با کیفیت