دو نمایشگاه "دستاوردهای فناورانه و فن‎‌بازار" و "ایران‌ساخت" به صورت مجازی افتتاح شد

عصر نمایشگاه- بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار و هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت صبح امروز با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مجازی آغاز به کار کرد.

دو نمایشگاه "دستاوردهای فناورانه و فن‎‌بازار" و "ایران‌ساخت" به صورت مجازی افتتاح شد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرنمایشگاه» به نقل از ایسنا، بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار با "شعار پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید" و هشتمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برای عرضه و تقاضای فناوری امروز (پنج‌شنبه، 27 آذر ماه) در سالن شیخ بهایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مجازی آغاز به کار کرد.

  در این دوره از هشتمین نمایشگاه تجهیزات و آزمایشگاهی ایران‌ساخت بیش از 9 هزار مدل محصول توسط 351 شرکت در هشتمین نمایشگاه ایران ساخت در سامانه نمایشگاه بارگذاری شده است.

  این نمایشگاه از امروز افتتاح شد و تا 30 آذرماه جاری ادامه دارد، ولی امکان ثبت خرید محصول به مدت یک سال فراهم است.

  در این دوره از نمایشگاه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت 35 درصدی از خرید محصولات آزمایشگاهی ساخت ایران را برای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، مراکز علمی وابسته به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، مراکز و موسسات وابسته به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت، مدارس و پژوهش‌سراهای آموزش و پرورش، جهاد دانشگاهی، سازمان فنی و حرفه‌ای، اعضای شبکه آزمایشگاهی و جهاد کشاوزی در نظر گرفته است.

  همچنین پرداخت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی، بر اساس سطح‌بندی محصولات از جمله این حمایتها است، به گونه‌ای که سطح اول محصولات دانش‌بنیان 40 و 50 درصد، سطح دوم 25 درصد و سطح سوم 10 درصد از حمایت این معاونت برخوردار می‌شوند.

  تسهیلات لیزینگ 8 تا 10 درصدی برای خریداران بخش خصوصی از شرکت‌های دانش بنیان از دیگر حمایت‌های این نمایشگاه است که توسط خط اعتباری 20 میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می‌شود.

  در بیست و یکمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار،  2600 فناوری در سامانه‌ای که برای هفته پژوهش و فناوری پیاده سازی شده است، بارگذاری شده  که پس از داوری‌های اولیه 1400 طرح شایسته ارزیابی‌های دقیق‌تر تشخیص داده شدند، پس از ارزیابی‌ها در مرحله دوم از میان 1400 طرح، 88 طرح برای رونمایی انتخاب شدند که در طول برگزاری این نمایشگاه رونمایی خواهد شد.

  در این دوره از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری 69 دانشگاه، 35 پارک علم و فناوری، 18 پژوهشگاه، 15 مرکز رشد و پنج موسسه تحقیقاتی وابسته به دستگاه‌های اجرایی حضور دارند.

  همچنین در این دوره از بیست و یکمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری 126 طرح از سوی شرکت‌های خصوصی، 1287 طرح از سوی دانشگاه‌ها، 540 طرح از سوی پارک‌های علم و فناوری، 386 طرح از سوی مراکز رشد و 248 طرح از سوی پژوهشگاه‌ها ارائه شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو

    دانلود با کیفیت