در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب؛

تحریم‌ها «فرصت» است

عصر نمایشگاه- وزیر نیرو گفت: تحریم‌ها و تهدید‌ها فرصت است و قطعا اتفاقات خوبی برای صنعت آب در راه است.

تحریم‌ها «فرصت» است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در حاشیه افتتاح رسمی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در نشست با صنعتگران و تشکل‌های صنعت آب و فاضلاب، با بیان اینکه نقش قابل توجهی را برای موضوعی با عنوان «بحران اقتصادی» قایل نیستم، افزود: اصناف و گروه‌ها هر چقدر روی قالب‌بندی‌های اخلاقی کار کنند، توفیقمان در حل و فصل مشکلات اقتصادی بیشتر خواهد شد.

  وی گفت: با توجه به ظرفیتی که در جامعه موجود است و پایبندی‌هایی که وجود دارد، به عنوان یک عضو دولت بسیار خوشبین هستم که مشکلاتمان رفع شدنی است.

  وزیر نیرو افزود: دیوانسالاری پیچیده‌ای که هم اکنون جاری است بسیار نسبت به اوایل انقلاب باتجربه‌تر شده است. ممکن است کشور ما در امور اجرایی چهل ساله باشد، اما سن دیوانسالاری موجود در کشور به دو برابر این تجربه رسیده است.

  اردکانیان گفت: از این بابت تحریم‌ها به عنوان یک فرصت محسوب می‌شود که فضای عمومی آماده است تا به بهانه شرایط خاص و مکانیسم‌های خاص، یک سری میان‌بر انتخاب کنیم.

  وی با بیان اینکه شرایط عمومی آماده فعالیت بخش خصوصی در صنعت آب است، افزود: در حال حاضر سازوکار‌های خوبی تدارک دیده شده تا هم در دولت، کمیته‌ها و کمیسیون‌ها، هم در مجلس و مهمتر از همه امکان اجازه‌ای که مقام معظم رهبری به سران سه قوه داده اند، بتوانیم فعالیت کنیم.

  اردکانیان گفت: در این دو راهی موجود که همه ما به نوعی در آن قرار گرفته ایم، از رفتن به مسیر‌های فرعی، فردی، شخصی، شرکتی خاص و سازمانی پرهیز کنیم، چرا که قطعا منافع فردی ما در منافع جمعی حاصل خواهد شد تا با بهره‌گیری از این مکانیسم‌ها و ساختار‌ها یکسری مشکلات مزمن موجود در نظام اجرایی به‌ویژه در آب و برق برطرف کنیم.

  وزیر نیرو با بیان اینکه قطعا اتفاقات خوبی نظیر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود که در نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب قابل مشاهده است، رخ خواهد داد، افزود: موضوع نیاز‌های ارزی، منابع ریالی و تغییرات احتمالی سازوکار‌هایی که نیاز به مجوز‌های خاص دارد در حال برنامه ریزی است.

  وی گفت: وزارت نیرو اخیرا با تصمیم دولت به عنوان مسئول کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور روسیه و جمهوری فدرال آلمان شده که هر کدام به دلایل متفاوتی عرصه‌های کار بیشتری را برای فعالیت‌های برون مرزی ایجاد می‌کند.

  اردکانیان افزود: همکاری نزدیک‌تر با کشور‌های همسایه یکی از اولویت‌های دولت و سیاست‌های کلی است و بنا هست که ارتباطات را توسعه دهیم و از فرصت‌ها و بازاری که وجود دارد، بهره بگیریم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت