مدیران خودرو

رییس دانشگاه ارومیه خبر داد؛

برپایی نمایشگاه ملی تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران در مهرماه

عصر نمایشگاه- رئیس دانشگاه ارومیه گفت: چهل و سومین نمایشگاه ملی تخصصی صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی برگزار می‌شود.

برپایی نمایشگاه ملی تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای ایران در مهرماه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایسنا، رحیم حب نقی در نشست خبری امروز از آغاز به کار چهل و سومین نمایشگاه ملی تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی خبر داد و تصریح کرد: این نمایشگاه از 21 تا 25 مهر در پردیس نازلوی دانشگاه ارومیه در 20 غرفه و دو سانس (8:30 الی12 و 14 الی17) برگزار می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه نمایشگاه ملی تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور از سال 87 آغاز به کار کرده است، افزود: این نمایشگاه به صورت دوره‌ای در 42 دانشگاه کشور برگزار شده است که در سال جاری با اعلام آمادگی دانشگاه ارومیه در پردیس نازلوی دانشگاه برگزار می‌شود.

  حب نقی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه در سه بخش چرخه تولید سوخت، تولید انرژی (نیروگاهی) و کاربردهای جانبی صنعت هسته‌ای برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: مرور اجمالی چرخه سوخت، اکتشاف و استخراج، تولید کیک زرد، غنی‌سازی اورانیوم، مجتمع آب سنگین اراک، شبیه‌ساز اتاق کنترل نیروگاه اتمی بوشهر، پژوهشکده، کشاورزی، پژوهشکده کاربرد پرتوها، پژوهشکده لیزر و اپتیک و پزشکی هسته‌ای از مهم‌ترین بخش‌های نمایشگاه خواهند بود. 

  وی از عرضه 400 عدد اقلام نمایشگاهی در این نمایشگاه خبر داد و تصریح کرد:  225 قلم در بخش چرخه سوخت و نیروگاهی و 175 قلم در بخش کاربردهای جنبی صنعت هسته‌ای در معرض دید عموم خواهد بود.

  رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به اینکه نمایش 6 ماکت بزرگ از نیروگاه اتمی بوشهر، پسماندداری، چرخه سوخت هسته‌ای، آشار سانتریفیوژ، مجتمع سوخت، آب سنگین اراک، مرکز پرتودهی در این نمایشگاه عرضه می‌شود، اظهار کرد: نمایش ماشین‌های سانتریفیوژ به صورت برش خورده و در حال کار و نمایش نسل‌های مختلف سانتریفیوژ از دیگر بخش‌های این نمایشگاه خواهد بود.

  وی گفت: دستیابی ایران در شرایط تحریم کامل در حوزه صنعت هسته‌ای  نویدبخش آن است که جامعه علمی کشور در سایر زمینه‌ها نیز می‌توانند همچون صنعت هسته‌ای پله‌های ترقی را طی کنند.

  رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به اینکه کمیت و کیفیت تولیدات علمی دانشگاه‌ها، ملاک اصلی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی است، تصریح کرد: بر اساس رتبه‌بندی پایگاه تایمز که اخیرا اعلام شد، دانشگاه ارومیه جزو 1250 دانشگاه برتر جهان است و یازدهمین دانشگاه جامع در میان دانشگاه‌های جامع بوده و رتبه بیست و دوم را در میان کل دانشگاه‌های کشور به خود اختصاص داده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   دکه مطبوعات
   • نمایشگاه
   • ماهنامه نمایشگاه
   • شماره ۳۱ ماهنامه
   • ماهنامه
   • ماهنامه
   • ماهنامه
   • نمایشگاه ۲۶
   • نمایشگاه ۲۳
   • نمایشگاه ۲۲
   آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
   آرشیو
   آخرین اخبار

   دانلود با کیفیت