ایمنی نمایشگاه کتاب چگونه است؟

عصر نمایشگاه- معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه دستورالعمل تشکیل کمیته ایمنی سی و سومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران خبر داد.

ایمنی نمایشگاه کتاب چگونه است؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از فارس،  مجید آرون با بیان اینکه کمیته ایمنی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همه ساله پیش از آغاز نمایشگاه با حضور نمایندگان نهادها و سازمان های خدمات ایمنی و فوریت های شهری تشکیل می شود، گفت: شورای اسلامی شهر تهران 17 اسفند سال گذشته در خصوص سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران مأموریت داد تا با مشارکت سازمان ها و دستگاه های ذیربط نسبت به تشکیل کمیته ایمنی نمایشگاه اقدام کند.

  وی افزود: بر این اساس تاکنون دو جلسه کمیته ایمنی این نمایشگاه با حضور نمایندگان سازمان‌های تخصصی برگزار شده و طی آن تدارک لازم از جمله تهیه دستورالعمل تشکیل کمیته ایمنی سی و سومین نمایشگاه بین‌‌المللی کتاب تهران در مجموعه مصلی امام خمینی (ره) در دستور کار قرار گرفت. همچنین طی بازدید میدانی از محل برگزاری نمایشگاه در مجموعه مصلی حضرت امام خمینی(ره) با حضور اعضای کمیته ایمنی، سازمان‌ها و دستگاه‌های تخصصی ارزیابی محیطی انجام و مقرر شد مکانی مناسب برای تعیین محل استقرار نیروهای امدادی و انتظامی پیش بینی شود.

  وی گفت: همچون سال های گذشته، حضور فعال اعضای تخصصی کمیته ایمنی در مرحله آماده‌سازی و برگزاری نمایشگاه، اجرای یک تمرین میدانی آمادگی مقابله با حوادث احتمالی و تخلیه اضطراری قبل از برگزاری نمایشگاه با همکاری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، جمعیت هلال احمر استان تهران و سازمان اورژانس تهران پیش بینی شده است که مجموعه این اقدامات برای تامین ایمنی نمایشگاه ضروری است.

  آرون افزود: بر اساس جلسات کمیته ایمنی و بازدیدهای میدانی بعمل آمده، پیش بینی راه های خروج اضطراری، فضاهای تخلیه امن اضطراری مسیرهای ویژه امدادی، پد بالگرد و اورژانس هوایی، در دست بررسی است. همچنین مقرر شد آموزش های ایمنی اطفاء حریق، تخلیه اضطراری و کمک های اولیه، قبل از برگزاری نمایشگاه با هماهنگی سازمان آتش نشانی، جمعیت هلال احمر استان تهران و سازمان اورژانس تهران به مسئولان اجرایی و غرفه داران ارائه شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه ۴۷
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت