اعلام آمادگی نمایشگاه آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب

عصر نمایشگاه- مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی آفتاب تهران از آمادگی این مجموعه برای برگزاری نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ خبر داد.

اعلام آمادگی نمایشگاه آفتاب برای برگزاری نمایشگاه کتاب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه»  به نقل از ایسنا، عباس تقدسی نژاد درباره برگزاری نمایشگاه کتاب 1402، گفت: هیات 12 نفره از کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد به مدت سه ساعت از امکانات، تجهیزات و محیط پیرامونی نمایشگاه بین‌المللی آفتاب تهران (شهر آفتاب) بازدید کردند تا در مورد آمادگی این نمایشگاه برای برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 به جمع‌بندی برسند.

  بازدید کارشناسان وزارت فرهنگ از نمایشگاه آفتاب برای بررسی برگزاری نمایشگاه کتاب

  وی با بیان اینکه کارشناسان به صورت شفاهی اعلام کردند که این نمایشگاه آمادگی برگزاری نمایشگاه کتاب را دارد، افزود: البته اعلام کردند که گزارششان را در اختیار وزیر فرهنگ و ارشاد قرار داده تا او تصمیم نهایی را در این خصوص اخذ کند.

  نمایشگاه آفتاب آمادگی برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 را دارد

  مدیرعامل نمایشگاه آفتاب تهران گفت: از نظر فنی و اجرایی نمایشگاه آفتاب آمادگی برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 را دارد و باید ببینیم که مسئولان امر در این زمینه چه تصمیمی می‌گیرند.

  وی با بیان اینکه مدیران قبلی نمایشگاه آفتاب تمایلی به برگزاری نمایشگاه کتاب در اینجا نداشتند اما امسال ما پیش دستی کردیم و پیشنهاد برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 را در نمایشگاه آفتاب دادیم، گفت: بر اساس ظرفیت موجود و ظرفیت مرکز تجارت جهانی که بهمن ماه به بهره برداری می‌رسد نمایشگاه آفتاب ظرفیت مسقف لازم برای برگزاری نمایشگاه کتاب را دارد.

  به گفته تقدسی نژاد، به کارشناسان وزارت ارشاد تاکید کردیم که ما 70 هزار متر فضای ساختمان تجارت جهانی و 40 هزار متر ظرفیت فعلی نمایشگاه را آماده می‌کنیم و 15 هزار متر نیز فضای مسقف موقت ایجاد می‌شود، اما اگر قرار باشد هزینه کنیم و نمایشگاه کتاب به اینجا منتقل نشود این هزینه آزاد برای ما است و آنها نیز اعلام کردند که موضوع را به اطلاع وزیر می‌رسانند.

  امکان انتقال نمایشگاه کتاب به مجموعه آفتاب با تصمیم وزیر فرهنگ

  وی در مورد تعیین تکلیف نهایی انتقال نمایشگاه کتاب به مجموعه آفتاب، گفت: گزارش طی چند روز آینده در اختیار وزیر فرهنگ و ارشاد قرار می‌گیرد و بعد از آن وزیر باید در این خصوص تصمیم گیری کند.

  مدیرعامل نمایشگاه آفتاب تهران افزود: در این رابطه با شهردار تهران صحبت کردم و به وی نیز اعلام کردیم که به لحاظ فنی و اجرایی تیم نمایشگاه آفتاب توان برگزاری نمایشگاه کتاب 1402 را دارد و طی دو سه ماه می‌توانیم فضای موقت را نیز آماده کنیم که آقای زاکانی قول داد در جلسه هیات دولت این موضوع را پیگیری می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت