نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴»‌ در شانگهای

عصر نمایشگاه- نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴» روز پنجشنبه در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد. در این نمایشگاه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، بیش از ۵۰۰ شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت دارند.

نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی ۲۰۲۴»‌ در شانگهای
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۲۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» ، نمایشگاه «کنفرانس جهانی هوش مصنوعی 2024» روز پنجشنبه در شانگهای با شعار «حکمرانی هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» آغاز به کار کرد.

  در این نمایشگاه که تا روز یکشنبه ادامه دارد، بیش از 500 شرکت چینی و بین‌المللی فعال در زمینه هوش مصنوعی شرکت دارند. شرکت‌های چینی هوش مصنوعی آخرین پیشرفت‌های خود را در این زمینه در این نمایشگاه سالانه که شش سال پیش آغاز به کار کرد عرضه می‌کنند.

  چین پس از آمریکا دومین کشور از لحاظ تعداد برنامه‌نویسان و عرضه برنامه‌های کامپیوتری است و رشد سریعی را در این حوزه تجربه می‌کند. بدین ترتیب، بیش 150 محصول عمدتاً چینی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

  در اواخر ماه ژوئن سال جاری میلادی، وزارت خزانه داری ایالات متحده قانون پیشنهادی را تصویب کرد که سرمایه‌گذاری ایالات متحده در چین در حوزه هوش مصنوعی، تراشه‌های کامپیوتری و محاسبات کوانتومی را محدود و بر آن نظارت برقرار می‌کند.

  قانون پیشنهادی نتیجه فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، در ماه اوت سال 2023 در رابطه با دسترسی «کشورهای نگران‌کننده» به سرمایه‌های آمریکایی و دلار در زمنیه فناوری‌های پیشرفته است که به گفته دولت آمریکا می‌تواند قابلیت‌های نظامی، اطلاعاتی، نظارتی و سایبری این کشورها را افزایش دهد.

  این فرمان، چین، هنگ‌کنگ و ماکائو را به عنوان کشورهای «نگران‌کننده» معرفی کرد.

  آمریکا تلاش می‌کند از توسعه فناوری‌های پیشرفته در چین جلوگیری کند، تا این کشور به عنوان اقتصاد دوم بزرگ جهان، نتواند از آمریکا در برتری نظامی یا تسلط بر بخش‌های نوظهور پیشی بگیرد.

  با این حال، در حال حاضر، مدیران شرکت‌های فعال در زمینه هوش مصنوعی و حاضر در این نمایشگاه نگران به نظر نمی‌رسند.

  دِبو هو، که با ربات انسان نمای «کِپلِر»‌تولید شرکتش به نمایشگاه آمده است در این باره می‌گوید:‌ «ما در حال حاضر از تراشه‌های اوران شرکت انویدیا در حوزه رباتیک استفاده می‌کنیم. البته به دنبال جایگزین‌ها ملی هم می‌گردیم.»

  این نمایشگاه تا روز یکشنبه (امروز) ادامه دارد.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه پاییز ۱۴۰۲
    • نمایشگاه ۴۷
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت