معاون امور صنایع وزارت صمت در جریان افتتاح نمایشگاه های تخصصی خبر داد:

اشتغال ۲۲۰ هزار نفری در صنایع نساجی و پوشاک

فعالیت بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ واحد در صنعت نساجی و پوشاک

عصر نمایشگاه- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان افتتاح نمایشگاه های تخصصی صنعت ایران، پوشاک و ماشین آلات نساجی از اشتغال۲۲۰هزار نفری در صنایع نساجی و پوشاک خبر داد و گفت: بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ واحد در صنعت نساجی و پوشاک مشغول به فعالیت هستند.

اشتغال ۲۲۰ هزار نفری در صنایع نساجی و پوشاک
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از شاتا، مهدی صادقی نیارکی در هشتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور در نمایشگاه های تخصصی صنعتی، از نزدیک در جریان توانمندی های صنعتگران قرار گرفت.

  معاون امور صنایع وزارت صمت در این بازدید با مرور وضعیت صنعت نساجی از روند رو به رشد محصولات منتخب در این صنعت خبرداد و گفت: تولید الیاف اکریلیک در مقایسه با سال گذشته با رشدی 408 درصدی به بیش از3هزار و 800 تن رسیده است البته ظرفیت های موجود در این صنعت بسیار فراتر از این میزان است.

  صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به تکمیل زنجیره صنعت نساجی اشاره ای به رشد 23 درصدی نخ سیستم پنبه ای و ترکیبی الیاف مصنوعی در 9 ماهه سال 99کرد و گفت: تولید این محصول صنعتی که از مواد اولیه مورد نیاز صنعت نساجی وپوشاک به شمار می رود بیش از 206 هزار تن رسیده است.

  وی همچنین گزارشی از میزان ظرفیت سازی انجام شده برای توسعه محصولات منتخب صنعتی از ابتدای انقلاب تاکنون ارائه کرد و از توسعه تولید در صنایع خودرو، پتروشیمی، بهداشتی و دارویی ،نساجی وپوشاک و غذایی خبرداد.

  به گفته معاون امور صنایع وزارت صمت در مقایسه با سال 57 میزان ظرفیت تولید در فرش ماشینی از 5میلیون مترمربع به 134 میلیون مترمربع ودر صنعت کفش نیز از 4 میلیون زوج به بیش از 230 میلیون زوج افزایش یافته است.

  گفتنی است که معرفی توانمندی‌های کارخانه‌ها و شرکت‌های داخلی، نمایش آخرین تحولات و دستاورد‌های علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه ها، ایجاد رقابت و تبادل اطلاعات بین تولید کنندگان و صادرکنندگان، ارتقا سطح تولید داخلی کشور، کمک به توسعه اشتغال، بازاریابی و صادرات و افزایش راندمان تولید داخلی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه‌ها اعلام شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت