معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی خبر داد:

اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی

عصر نمایشگاه- معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به «اکسپو ۲۰۲۰ دبی» برای حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران و اجرای هدفمند بازدید از غرفه و معرفی جاذبه‌های گردشگری کشور خبر داد.

اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو ۲۰۲۰ دبی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایرنا، علی اصغر شالبافیان در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: با توجه به اینکه اولین بخش غرفه کشورمان (در اکسپوی 2020 دبی) به صنعت گردشگری اختصاص یافته است، نخستین گروه از راهنمایان گردشگری مسلط به دو زبان انگلیسی و عربی را به اکسپو اعزام کردیم تا ضمن معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری کشور، راهنمایی و هدایت بازدیدکنندگان در طول مدت 6 ماه برگزاری این نمایشگاه در سطح شایسته‌ای انجام شود.

  معاون گردشگری کشور افزود: در روزهای آغازین افتتاح نمایشگاه اکسپو به دبی سفر کردم. یکی از مواردی که در این رویداد مهم بین‌المللی مورد توجه قرار گرفت؛ نحوه حضور و بازدید از غرفه کشورها بود. به گونه‌ای که چند نفر در ورودی غرفه مورد نظر حضور می‌یافتند و با توضیحات و هدایت راهنمایان آموزش‌دیده و تخصصی به بخش‌های مختلف غرفه موردنظر هدایت می‌شدند. تصمیم گرفتم این روش بازدید هدفمند را در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا کنم.

  اعزام راهنمایان به اکسپو برای دوره‌های 12 تا 15 روزه

  آرش نورآقایی از راهنمایان گردشگری کشور درباره اعزام راهنمای گردشگری به اکسپو 2020 به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: یکی از ضرورت‌های شرکت در نمایشگاه‌هایی با ابعاد جهانی مانند اکسپو، حضور راهنمایان حرفه‌ای و آگاه در غرفه کشورهاست. در این مرحله سه نفر از راهنمایان گردشگری از استان‌های خوزستان، یزد و اصفهان که به دو زبان عربی و انگلیسی مسلط هستند برای دو هفته به اکسپو اعزام شدند. 

  نورآقایی با اشاره به زمان حدود 4 ماه و 10 روز باقیمانده به پایان اکسپو 2020 دبی گفت: در این طرح که به همت معاونت گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی اجرا می‌شود، گروه‌های راهنمایان گردشگری در تیم‌های مجزا (خانم و آقا) برای دوره‌های 12 تا 15 روزه و حضور در پاویون جمهوری‌ اسلامی ایران با هدف معرفی غرفه، جاذبه‌ها و ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری ایران به اکسپو اعزام می‌شوند.

  اعزام نخستین گروه راهنمایان گردشگری به اکسپو 2020 دبی

  به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، اکسپو 2020 دبی با عنوان پیوند اذهان و خلق آینده با حضور 198 کشور جهان از 9 مهر 1400 در حالی در دبی آغاز به کار کرده است که کرونا همچنان چالش اول جهان در بخش‌های مختلف به ویژه اقتصاد و تجارت و صنعت گردشگری است. اگر چه این رویداد به دلیل همه‌گیری با یکسال تاخیر برگزار و به سنت همیشگی 6 ماهه تا 11 فروردین 1401 ادامه خواهد داشت، به نظر می‌رسد با شتاب واکسیناسیون عمومی، جهان آرام آرام از خواب سنگین کرونایی بیدار و برای گردهمایی‌ها و رویدادهای جهانی در ماه‌های آینده آماده می‌شود.

  اکسپوها بنا به فلسفه ذاتی اگر چه اقتصادی و تجاری هستند، بنا به رخ‌نمایی مرسوم در همه رویدادهای جهانی از ورزشی و هنری تا علمی و صنعتی، آثار فرهنگی و هنری ویترین چشم‌نواز برای نمایشگاهی با این وسعت و معرفی و آغاز تعاملات بین‌المللی است حتی اگر این روابط بستر توسعه و همکاری‌های اقتصادی یا سیاسی کشورها باشد.

  رویداد اکسپو همیشه جشنواره‌ای از زیبایی‌های فرهنگی و تمدنی را در خود دارد و کشورها در 6 ماه فرصت دارند علاوه بر ارائه همه توانمندی‌ها و دستاوردهای اقتصادی و صنعتی و چشم‌اندازهای آتی و ظرفیت‌ها و جاذبه‌ها فرهنگی و تمدنی خود را به وضوح به نمایش گذارند.

  مدت زمان 6 ماه برای اکسپو در مقایسه با سایر رویدادهایی که حداکثر 10 روز هستند، فرصت ارزشمندی است که کشورها علاوه بر حضور در لایه‌های مختلف اقتصادی، علمی، صنعتی، اجتماعی و فرهنگی به صورت حقیقی و حقوقی، می‌توانند تعاملات بین‌المللی خود را افزایش دهند و با شناخت بیشتر از فضای ارتباطات بین‌الملل و حوزه‌های پیش رو، ظرفیت‌های ملی خود را معرفی کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت