رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی

آخرین مهلت فرانسوی‌ها به تهران برای حضور ویژه در نمایشگاه کتاب پاریس

عصر نمایشگاه- رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی از اتمام حجت مدیران نمایشگاه کتاب پاریس برای حضور تهران به عنوان شهر مهمان ویژه در این نمایشگاه خبر داد.

آخرین مهلت فرانسوی‌ها به تهران برای حضور ویژه در نمایشگاه کتاب پاریس
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از تارود،‌ دو سالی است که نمایشگاه کتاب پاریس ابراز علاقه‌مندی خود برای حضور تهران به عنوان شهر مهمان ویژه در این نمایشگاه را به صورت رسمی به مسئولان غرفه ایران ابراز کرده است،‌ اما در مدت این دو سال مسئولان ایرانی همواره از آماده نبودن برای این حضور که به نظر می‌رسد فرصت قابل توجهی برای معرفی ایران امروز خواهد بود‌، سخن می‌گویند. این در حالی است که شنیده‌های اخیر حکایت از تصمیم فرانسوی‌ها برای لغو این دعوت دارد.
  امیرمسعود شهرام نیا رئیس موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی درباره این شنیده‌ها می‌گوید: دو سال است که نمایشگاه کتاب پاریس این پیشنهاد را مطرح کرده است که تهران به عنوان شهر مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور یابد. پس از این پیشنهاد ما موضوع را از طریق نامه به شهرداری تهران اطلاع دادیم اما تاکنون پاسخی از سوی شهرداری به ما داده نشده است.
  وی ادامه داد:‌ در جریان دیدار رئیس نمایشگاه کتاب تهران با رئیس آژانس ملی کتاب فرانسه مجدد این موضوع که فرانسوی‌ها علاقه‌مند حضور تهران به عنوان شهر مهمان در نمایشگاه هستند،‌ مطرح شدو از ما خواستند ظرف دوره‌ای که یک ماه آن مانده است نظر قطعی خود را اعلام کنیم.
  شهرام‌نیا تصریح کرد: اخیرا‌ً در جلسه‌ای که وزیر ارشاد نیر در آن حضور داشت،‌ این موضوع مطرح شد و قرار شد مکاتبه‌ای با شهرداری مجدد انجام شود و اگر شهرداری تمایلی به حضور نداشت ما خود وارد شده و موضوع را در وزارت ارشاد بررسی کنیم.
  وی تصریح کرد: ما نیمه سپتامبر که اواسط شهریور ماه است،‌ باید نتیجه نهایی را به طرف فرانسوی اعلام کنیم. در غیر این صورت این فرصت را از دست می‌دهیم.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر