پیام دکتر اسفهبدی به مناسبت روز جهانی صنعت نمایشگاهی

عصر نمایشگاه- دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و رئیس دفتر منطقه ای خاورمیانه و آفریقای اتحادیه جهانی نمایشگاهها UfIبه مناسبت فرارسیدن روز جهانی صنعت نمایشگاهی پیامی به شرح زیر منتشر نمود.

پیام دکتر اسفهبدی به مناسبت روز جهانی صنعت نمایشگاهی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه», دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و رئیس دفتر منطقه ای خاورمیانه و آفریقای اتحادیه جهانی نمایشگاهها  UfIبه مناسبت فرارسیدن روز جهانی صنعت نمایشگاهی پیامی به شرح زیر منتشر نمود:

  فرارسیدن روز جهانی صنعت نمایشگاهی را به همه فعالان این صنعت – به ویژه صاحبان صنایع ، بازرگانان ، صادرکنندگان ، مجریان ، تشکل ها و اتحادیه های صنفی ، دارندگان سایتهای نمایشگاهی ، همکاران سخت کوش و گرامیمان در شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و همه کسانی که به پیشرفت این صنعت و رونق اقتصاد و بازرگانی کشور کمک می کنند صمیمانه تبریک می گویم.

  شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران از سه سال قبل همزمان با انتخاب روز جهانی نمایشگاهها توسط UFI و BIE برای تحقق اهداف آن از جمله سامان دهی فعالیت نمایشگاهی ، آگاه سازی جامعه از اهمیت نمایشگاهها در توسعه اقتصادی کشور و تقدیر از فعالان این صنعت اقداماتی را بعمل آورده است.

  گسترش فرهنگ نمایشگاهی در کشور و معرفی توانمندیهای این صنعت برای تقویت بنیه های اقتصادی ایران ، ایجاد فرصتهای شغلی جدید ، افزایش درآمدهای ارزی و دستیابی به فناوریهای پیشرفته موجب شده است که همه استانهای کشور به ایجاد مراکز نمایشگاهی اقدام کنند و کشور از لحاظ صنعت نمایشگاهی در منطقه خاورمیانه و قاره آفریقا موقعیت ممتازی را کسب کند، به گونه ای که در حال حاضر حدود 25 درصد اعضای UFI در حوزه جغرافیایی خاورمیانه و آفریقا را دارندگان سایتهای نمایشگاهی و ارائه دهندگان خدمات به این صنعت را شرکتها و نهادهای ایرانی تشکیل می دهند.

  در شرایط تحریم اقتصادی ، نمایشگاهها ، بیش از هر ابزار دیگری می توانند به توسعه صادرات ، تامین نیازهای کشور به کالاهای اساسی و انتقال فناوریهای پیشرفته به بخشهای صنعتی کمک نمایند به شرطی که از حمایت همه جانبه دولت برخوردار باشند.

  تعیین متولی برای این صنعت با اختیارات و پشتیبانی های لازم و حمایت قاطع دولت از " سایت های نمایشگاهی " که سابقه فعالیت آنها به چندین دهه می رسد می تواند در برطرف کردن چالشهای صنعت نمایشگاهی، سامان بخشی امور آن و کمک به اجرایی شدن برنامه هایی که برای گسترش فضاهای نمایشگاهی متناسب با نیازهای بخش تجارت ، صنعت و خدمات تدوین کرده اند نقش موثری ایفا نماید.

  ایجاد هماهنگی در عناوین نمایشگاههایی که در استانهای مختلف کشور برگزار می شود ، ارتقای کیفیت خدمات دارندگان سایتها و رعایت کامل اصول مشتری مداری  Customer Satisfaction توسط آنان و از همه مهمتر به رسمیت شناختن فعالیتهای نمایشگاهی به عنوان " فعالیتهای صنعتی " بر اساس طبقه بندی های بین المللی می تواند به توسعه صنعت نمایشگاهی و افزایش بهره گیری از این ابزار مهم بازاریابی در کشور ما به نحو شایانی کمک نماید.

  صنعت نمایشگاهی در کشور ما – به ویژه در یک دهه اخیر – دستخوش تحول زیادی شده و همگام با اهداف برنامه های توسعه اقتصادی ، از تعداد نمایشگاههای کالاهای سنتی کاسته شده بر تعداد نمایشگاههایی که به انتقال فناوریهای پیشرفته ، حفاظت از محیط زیست ، توسعه صادرات کالاهای دارای ارزش افزوده بالاتر و خدمات فنی – مهندسی کمک می کنند افزوده شده است.

  تخصصی شدن نمایشگاههای برگزار شده و بهره گیری هرچه بیشتر از برپایی نمایشگاههای اختصاصی که پیشرفتهای صنعتی کشور را در معرض دید بازدیدکنندگان خارجی قرار می دهد از نکاتی است که در سالهای اخیر در تدوین خط مشی نمایشگاهی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

  ضمن گرامی داشت روز جهانی نمایشگاهها ، مراتب سپاسگزاری و امتنان خود را از فعالان این صنعت و همه سازمانها ، شرکتها ، نهادها و شخصیتهای گرانقدری که این صنعت را مورد حمایت قرار می دهند تا بتوانند وظایف خطیر خود را در جهت تقویت بنیه اقتصادی کشور به نحو احسن انجام دهند ابراز می دارم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • نمایشگاه ۲۶
    • نمایشگاه ۲۳
    آخرین بروزرسانی ۱۱ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت