اعزام بانوان راهنمای گردشگری به اکسپو

پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟

عصر نمایشگاه- همزمان با اعزام نخستین گروه از بانوان راهنمای گردشگری به اکسپو دبی، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران اعلام کرد: تعداد بازدیدها از پاویون ایران از مرز ۶۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. این درحالی است که نمایشگاه جهانی "اکسپو ۲۰۲۰ دبی" از زمان افتتاح تا کنون بیش از ۵.۷ میلیون بازدید داشته است.

پاویون ایران در اکسپو دبی چقدر بازدید داشته؟
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل از ایسنا، حسن زمانی آمار بازدید از پاویون ایران را به حضور و مشارکت بالای راهنمایان گردشگری نسبت داده است. نخستین گروه از راهنمایان گردشگری حدود 20 روز پیش به اکسپو دبی اعزام شد. معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پس از گزارش نقاط ضعف و کاستی‌های پاویون ایران به ویژه بخش گردشگری این پاویون در اکسپو دبی، گروهی از راهنمایان گردشگری را برای هدایت بازدیدکنندگان و شکل‌دهی به جریان بازدیدها، به اکسپو اعزام کرد.

  علی‌اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری ـ در نشست با علیرضا پیمان‌پاک ـ معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ـ که با هدف اعزام چهار نفر از بانوان راهنمای گردشگری به نمایشگاه اکسپو دبی برگزار شد، گفت: استفاده حداکثری رویداد جهانی اکسپو که بیش از 192 کشور جهان در آن حضوری فعال دارند، هدفی ملی به شمار می‌آید و هر یک از نهادهای متولی در تلاش هستند تا گامی موثر در راستای حفظ منزلت جمهوری اسلامی ایران در این رویداد داشته باشند.

  او با بیان این‌که نخستین بخش از پاویون ایران در اکسپو به گردشگری اختصاص یافته است، افزود: تلاش برای محتواسازی و معرفی ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی کشور یکی از اصلی‌ترین همکاری‌های معاونت گردشگری در این غرفه بوده است که با اعزام متناوب راهنمایان متخصص گردشگری تلاش شده انتقال اطلاعات در سطحی حرفه‌ای انجام پذیرد.

  شالبافیان با اشاره به این‌که حدود دو هفته گذشته نخستین گروه راهنما جهت تشریح ظرفیت‌ها و پاسخ‌دهی به سوالات بازدیدکنندگان غرفه جمهوری اسلامی ایران به دبی اعزام شده بود، اظهار کرد: در روزهای ابتدایی برگزاری این نمایشگاه، بازدیدکنندگان تنها نظاره‌گر صرف غرفه ایران بودند، اما هم‌اینک با تداوم اعزام راهنمایان از فرصت موجود در سطحی شایسته بهره‌برداری شده است.

  معاون گردشگری گفت: تاکنون اعزام و فعالیت راهنمایان تخصصی گردشگری در غرفه ایران بازخوردهای بسیار مطلوبی داشته است و در تلاش هستیم به‌ویژه در رویدادهای مطرح و ملی که برنامه‌های متنوعی در پاویون جمهوری اسلامی ایران اجرا خواهد شد، میزبانی شایسته‌ای از بازدیدکنندگان انجام شود.

  شالبافیان همچنین بیان کرد: گروه راهنمایان اعزامی در تلاش خواهند بود تا علاوه‌بر بیان توانمندی‌های کشور و پاسخ‌دهی به سوالات از طریق عینک‌های واقعیت افزوده نیز بازدیدکنندگان را به تماشای مجازی جاذبه‌های گردشگری کشور تشویق کنند.

  او اظهار کرد: در انتخاب راهنمایان اعزامی سابقه فعالیت، مهارت‌های اجتماعی، تسلط به زبان‌های بین‌المللی و نیز بررسی نتایج گزارش‌ تورهای برگزارشده داخلی و خارجی از سوی آن‌ها تاثیرگذار بوده است.

  به گفته معاون گردشگری، گروه اعزامی در محتواسازی از این رویداد بزرگ بین‌المللی نیز نقش‌آفرینی خواهند کرد و اطلاعات گردآوری‌شده از سوی آن‌ها به ذی‌نفعان داخلی قابل نشر خواهد بود.

  در ادامه علیرضا پیمان‌پاک ـ معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ـ و حسن زمانی ـ مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی ایران ـ به ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده از مشارکت در این رویداد مهم پرداختند. گزارش آن‌ها با اشاره به نقش مهم راهنمایان در غرفه ایران اعلام کرد که تعداد بازدیدکنندگان از پاویون جمهوری اسلامی ایران از مرز 600 هزار نفر فراتر رفته که این آمار بی‌شک به دلیل حضور و مشارکت بالای راهنمایان گردشگری حاصل شده است.

  نمایشگاه اکسپو که از تاریخ 9 مهر 1400 آغاز شده است، به مدت شش ماه تا 11 فروردین 1401 در شهر دبی امارات در حال برگزاری خواهد بود. امارات پیش‌بینی کرده است تا 25 میلیون نفر از اکسپو بازدید کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه ۴۷
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    آخرین بروزرسانی ۱۳ روز پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت