حضور موثر شرکت‌های ایرانی در پنجمین نمایشگاه واردات چین

عصر نمایشگاه- پنجمین نمایشگاه واردات چین با حضور ۱۱ شرکت ایرانی در حوزه‌های کشاورزی، کالاهای مصرفی و تجهیزات پزشکی و دارویی و استقبال خوب از این شرکت‌ها برگزار شد.

حضور موثر شرکت‌های ایرانی در پنجمین نمایشگاه واردات چین
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر نمایشگاه» به نقل  از سازمان توسعه تجارت، نمایشگاه واردات شانگهای به‌عنوان بزرگ‌ترین نمایشگاه واردات جهان، یکی از سه سکوی اصلی نمایشگاهی چین برای اجرای سیاست درهای باز در این کشور است.

  در این نمایشگاه  که یکی از 10 رویداد بزرگ جهان محسوب می‌شود، یک دروازه طلایی و فرصتی بی‌بدیل برای کشورها و شرکت‌ها فراهم شده تا محصولات و تولیدات‌شان را نه تنها به بازار چین، بلکه به همه جهان معرفی کنند.

  نمایشگاه واردات شانگهای معادل بیش از 70 زمین فوتبال وسعت داشته و هر ساله رهبران صنعتی، سیاست‌گذاران، برنامه‌ریزان، سازمان‌ها و آژانس‌های توسعه تجارت دنیا در آن حضور پیدا می‌کنند و تقریباً 500 شرکت برتر دنیا هر ساله در آن حاضر می‌شوند.

  محصولات کشاورزی و صنایع غذایی، خودرو، کالاهای مصرفی، تجهیزات پزشکی و دارو و تولیدات هوشمند و مبتنی بر فناوری اطلاعات، حوزه‌های اصلی این نمایشگاه محسوب شده و تا قبل از همه گیری ویروس کرونا، گردش مالی این نمایشگاه بیش از 200 میلیارد دلار رسیده بود.

  پنجمین نمایشگاه واردات چین از روز 14 آبان‌ماه 1401 با حضور «علیرضا پیمان‌پاک» معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران (به‌صورت مجازی) و بسیاری از مقام‌های عالی‌رتبه سایر کشورها در افتتاحیه این رویداد آغاز به‌کار کرد. در مدت پنج روز برگزاری نمایشگاه، بیش از 2 هزار و 800 شرکت از 127 کشور، علاوه بر معرفی و فروش محصولات خود، 438 محصول جدید -نسبت به دوره گذشته- به مخاطبان معرفی کردند.

  ارزش قراردادهای این دوره نمایشگاه واردات شانگهای به 73 میلیارد دلار رسید و نکته قابل توجه اینکه در طی برگزاری نمایشگاه امسال، 100 هزار متر مربع از نمایشگاه برای سال آینده میلادی (2023) رزرو شده است.

  با وجود همه محدودیت‌های ناشی از اجرای سیاست کنترل ویروس کرونا در چین، با همت و تلاش و حمایت انجام شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران، 11 شرکت ایرانی در حوزه‌های کشاورزی، کالاهای مصرفی و تجهیزات پزشکی و دارویی در این نمایشگاه حضور یافتند که مورد استقبال بسیار خوب خریداران چینی قرار گرفت و بیش از 150 تقاضا برای خرید محصولات ایرانی به ثبت رسیده است.

  سازمان توسعه تجارت ایران برای ششمین دوره نمایشگاه در سال بعد برنامه ویژه‌ای دارد و از هم اکنون این اجرای این برنامه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    دکه مطبوعات
    • نمایشگاه ۴۷
    • نمایشگاه ۴۶
    • شماره ۳۷
    • نمایشگاه
    • ماهنامه نمایشگاه
    • شماره ۳۱ ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    • ماهنامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو
    آخرین اخبار

    دانلود با کیفیت